Technologia

Technologia

Historia domu szkieletowego sięga kilku wieków wstecz. Drewno było kiedyś jednym z najłatwiej dostępnych materiałów budowlanych, a jego ówczesna cena sprawiała, że większość powstających wówczas domów tworzono właśnie z drewna.

Na początku konstrukcje drewniane powstawały z ciężkich i grubych bali. Na terenie Stanów Zjednoczonych do dziś można spotkać domy wybudowane za pomocą tej właśnie metody.
Wymagała ona jednak zbyt wiele nakładów sił i surowca.

Na przestrzeni kolejnych lat odkryto, że wykorzystanie belek o mniejszych przekrojach wcale nie wpływa negatywnie na trwałość konstrukcji, dlatego też nowa technologia opierająca się na gęstym stawianiu cieńszych belek weszła do powszechnego użytku.

Obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych 95% budynków mieszkalnych stanowią domy szkieletowe. Można się o tym przekonać chociażby oglądając popularne programy o remontowaniu domów zza oceanu, w których bardzo często zmieniany jest układ ścian, co pozwala zobaczyć właśnie drewniany szkielet tamtejszych domów i przekonać się, jak nieporównywalnie łatwiej jest wprowadzić w konstrukcji drewnianej jakiekolwiek przeróbki architektoniczne. W Polsce popularność budowania domów w technologii opartej na drewnie wzrasta z roku na rok, dlatego mieszkańcom Zagłębia Miedziowego z przyjemnością już dziś oferujemy dom szkieletowy.

Dom szkieletowy oparty jest na drewnianej konstrukcji, której wygląd zewnętrzny można dostosować do własnych potrzeb i wymagań. Wyłącznie od Państwa zależy, czy finalnie dom wyglądać będzie jak drewniana chata czy modernistyczna, murowana posiadłość.

Domy szkieletowe sprawdzają się zarówno w formie małych domków, jak kilkusetmetrowych powierzchni mieszkalnych lub użytkowych. Drewniane konstrukcje wykorzystywane są również do tworzenia obiektów o innym przeznaczeniu.

Konstrukcja domów szkieletowych sprawia, że są one bardzo ciepłe. Wynika to z tego, że ich ściany to nie zimna cegła lub beton, a niemal wyłącznie izolacja termiczna. Aby utrzymać w domu ciepło takie, jak umożliwia to konstrukcja szkieletowa, murowane ściany musiałyby być dwukrotnie grubsze, niż te standardowe.

Wyższość drewna nad innymi materiałami budulcowymi wynika również z jego odnawialności. Od razu uspokajamy – drewno, które wykorzystujemy do budowy naszych projektów pochodzi z…, co jest gwarancją poszanowania przyrody. Domy szkieletowe umożliwiają stosowanie każdego rodzaju ogrzewania dopuszczalnego do użytkowania w Polsce. Prąd, gaz ziemny, pompa ciepła, drewno kominkowe, panele słoneczne,propan butan, olej opałowy – tylko od Państwa zależy, którą z form ogrzewania będziecie chcieli wykorzystać w swoim domu.

Marzenie o kominku również można urzeczywistnić także w domu szkieletowym i jest to zupełnie bezpieczne. Drewno wymaga innego zabezpieczenia przed wysoką temperaturą panującą w komorze grzewczej, są natomiast metody, które pozwalają okiełznać wysokie stopnie Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *