PROFESIONALNIE I
ZAWSZE NA CZASWięźby dachowe

Więźba dachowa - drewniana konstrukcja dachu, drewniany szkielet dachu, który przenosi obciążenia z pokrycia dachowego.
Drewno, z którego wykonana jest konstrukcja dachu, pełni bardzo odpowiedzialne funkcje. Obudowane ze wszystkich stron przenosi poważne obciążenia, a także pracuje w ekstremalnych warunkach: od środka jest ogrzewana (od zewnątrz także w lecie), a od zewnątrz - chłodzona. Różnice temperatur wynoszą często 60 i więcej stopni Celsjusza.
Wszystkie więźby przygotowujemy na zamówienie przy zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania komputerowego firmy Dietrichs, zgodnie z życzeniem klienta w oparciu o dostarczoną  specyfikację.

Altany, wiaty, domki gospodarcze

Każda altana czy wiata jest produkowana pod indywidualne zamówienie, dlatego jesteśmy w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagajacych klientów. Możliwości zmian wymiaru, kształtu, rozstawienia ścianek, murków, okienek, wyboru kolorów, rodzaju pokrycia dachu oraz jego koloru, umożliwia dostosowanie się do potrzeb kupujących, którzy od samego początku mają wpływ na ostateczny wygląd altany lub wiaty.

Ostatnimi czasy niesłabnącym powodzeniem cieszą się domki narzędziowe wykonane z dobrze zaimpregnowanego drewna, na przykład sosnowego lub świerkowego, o wytrzymałej konstrukcji, odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne.
W STANDARDOWYM WYPOSAŻENIU DOMKU ZNAJDUJE SIĘ :

  1. Pokrycie papą podkładową (wymaga dodatkowego krycia przez klienta papą termozgrzewalną lub gontem) w kolorze zieleń lub bordo
  2. Drzwi zamykane na zamek
  3. Okno bez szyby, ale z okiennicą
  4. Jednokrotne pomalowanie impregnatem do drewna
  5. Podłoga

Tarasy, konstrukcje drewniane

Tarasy drewniane mają niepowtarzalny naturalny charakter oraz ciepło. Ze względu na idealne właściwości kompozycyjne tarasów zwanych również tarasami ogrodowymi coraz częściej pojawiają się w projektach małej architektury.

Podstawowymi gatunkami drewna do budowy tarasów są głównie: Modrzew syberyjski, Thermo Jesion, Bangkirai i Massaranduba.

Podstawowe zalety drewna to: twardość, naturalna wysoka odporność na grzyby, owady i wilgoć.

Drewno tych gatunków wykorzystywane jest od lat jako materiały konstrukcyjne do budowy schodów, kładek, mostów. Deski tarasowe są z obu stron ryflowane. Deski układamy na legarach odpowiednio dobranych przekrojem do warunków panujących na podłożu tarasu.
Na życzenie klienta wykonujemy także inne konstrukcje drewniane.