Polish-Dach
Drewniane konstrukcje na lata!
Polish-Dach
Więźby Dachowe
Nasze Realizacje
Więźby Dachowe
Więźby Dachowe
Domy Szkieletowe Całoroczne
Nasze Realizacje
Domy Szkieletowe Całoroczne
Domy Szkieletowe Całoroczne
Domy Szkieletowe Letniskowe
Nasze Realizacje
Domy Szkieletowe Letniskowe
Domy Szkieletowe Letniskowe
Sauny na Wymiar
Nasze Realizacje
Sauny na wymiar
Sauny na Wymiar
Polish-Dom
Poznaj także naszą markę Polish-Dom
Polish-Dom
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Historia

Historia domu szkieletowego sięga kilku wieków wstecz. Drewno było kiedyś jednym z najłatwiej dostępnych materiałów budowlanych, a jego ówczesna cena sprawiała, że większość powstających wówczas domów tworzono właśnie z drewna.

 

Na początku konstrukcje drewniane powstawały z ciężkich i grubych bali. Na terenie Stanów Zjednoczonych do dziś można spotkać domy wybudowane za pomocą tej właśnie metody. Wymagała ona jednak zbyt wiele nakładów sił i surowca.

Na przestrzeni kolejnych lat odkryto, że wykorzystanie belek o mniejszych przekrojach wcale nie wpływa negatywnie na trwałość konstrukcji, dlatego też nowa technologia opierająca się na gęstym stawianiu cieńszych belek weszła do powszechnego użytku.

Obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych 95% budynków mieszkalnych stanowią domy szkieletowe. Można się o tym przekonać chociażby oglądając popularne programy o remontowaniu domów zza oceanu, w których bardzo często zmieniany jest układ ścian, co pozwala zobaczyć właśnie drewniany szkielet tamtejszych domów i przekonać się, jak nieporównywalnie łatwiej jest wprowadzić w konstrukcji drewnianej jakiekolwiek przeróbki architektoniczne. W Polsce popularność budowania domów w technologii opartej na drewnie wzrasta z roku na rok, dlatego mieszkańcom Zagłębia Miedziowego z przyjemnością już dziś oferujemy dom szkieletowy.

Domy szkieletowe sprawdzają się zarówno w formie małych domków, jak kilkusetmetrowych powierzchni mieszkalnych lub użytkowych. Drewniane konstrukcje wykorzystywane są również do tworzenia obiektów o innym przeznaczeniu.

Konstrukcja domów szkieletowych sprawia, że są one bardzo ciepłe. Wynika to z tego, że ich ściany to nie zimna cegła lub beton, a niemal wyłącznie izolacja termiczna. Aby utrzymać w domu ciepło takie, jak umożliwia to konstrukcja szkieletowa, murowane ściany musiałyby być dwukrotnie grubsze, niż te standardowe.

Wyższość drewna nad innymi materiałami budulcowymi wynika również z jego odnawialności. Od razu uspokajamy – drewno, które wykorzystujemy do budowy naszych projektów pochodzi z Niemiec. Domy szkieletowe umożliwiają stosowanie każdego rodzaju ogrzewania dopuszczalnego do użytkowania w Polsce. Prąd, gaz ziemny, pompa ciepła, drewno kominkowe, panele słoneczne, propan butan, olej opałowy – tylko od Państwa zależy, którą z form ogrzewania będziecie chcieli wykorzystać w swoim domu.

Marzenie o kominku również można urzeczywistnić także w domu szkieletowym i jest to zupełnie bezpieczne. Drewno wymaga innego zabezpieczenia przed wysoką temperaturą panującą w komorze grzewczej, są natomiast metody, które pozwalają okiełznać wysokie stopnie Celsjusza.

Skontaktuj się z nami już dziś, zaprojektuj dom swoich marzeń oraz zbuduj go z pomocą naszych doświadczonych specjalistów. Technologie Polish-Dach poznasz również odwiedzając naszego Facebooka oraz poznając nasze reazalicje.